نحوه پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی

از آن جایی که پرداخت شهریه در دانشگاه علمی کاربردی یک فرآیند اینترنتی می باشد، دانشجویان این دانشگاه می بایست در ابتدای هر ترم شهریه واحدهای اخذ کرده خود را از طریق سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی پرداخت کنند. در ادامه، راهنمای پرداخت شهریه این دانشگاه را ارائه کرده ایم.

 1. به سامانه جامع آموزشی دانشگاه هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir مراجعه نمایید.

 2. اطلاعات خواسته شده شامل نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسنامه) را در کادرهای مربوطه وارد کنید.

 3. پس از ورود به صفحه جدید، برای مشاهده منوی خدمات می بایست گزینه “دسترسی” را انتخاب نمایید.

 4. اکنون بر روی آیکون “پرداخت برخط شهریه” کلیک فرمایید.

 5. در این بخش، شهریه مربوط به دوره خود را انتخاب کرده و نسبت به پرداخت آن از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود اقدام نمایید.

 6. رسید پرداختی حاوی کد رهگیری پرداخت را دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.

  نکاتی پیرامون شهریه دانشگاه علمی کاربردی

  نکاتی که خصوص واریز شهریه در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته مربوطه بیان شده و دانشجویان می بایست آن ها را مورد توجه قرار دهند، به شرح زیر می باشند.

  • احتمال افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی تا سقف حداکثر ۲۰ درصد نسبت به جدول های فوق، وجود دارد.

  • شهریه ثابت در طول دوره تحصیلی دانشجو بدون تغییر می ماند اما مبلغ شهریه متغیر در هر سال تحصیلی تغییر خواهد کرد.

  • مبلغ شهریه ای که مشغولین به تحصیل در واحدهای علمی کاربردی مناطق آزاد پرداخت می کنند، ۱/۵ برابر شهریه ای است که دانشجویان مشابه آن ها در سایر مراکز علمی کاربردی کشور می پردازند. می توان گفت داوطلبانی که مدرک دیپلم متوسطه خود را از استان مربوط به آن مناطق آزاد دریافت کرده باشند، مشمول این بخش نخواهند بود.

  • شهریه داوطلبانی که پس از مهلت حذف و اضافه واحد از ادامه تحصیل انصراف دهند، بازگردانده نمی شود.

  • داوطلبانی که پیش از شروع حذف و اضافه واحد از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف دهند، تنها می توانند شهریه متغیر مربوط به همان نیمسال را دریافت کنند.

  صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی به منظور کمک به تامین بخشی از هزینه های تحصیلی، تسهیلاتی اعم از وام دانشجویی در نظر گرفته است. دانشجویان این دانشگاه می بایست در موعد مقرر به سامانه وام دانشجویی به نشانی swf.ir مراجعه نموده و با مطالعه اطلاعیه های موجود، با انواع وام مذکور که می توانند از آن استفاده نمایند، آشنا شوند، سپس تقاضای دریافت وام خود را ثبت نمایند. چنانچه به کسب اطلاعات از نحوه ثبت نام وام دانشجویی نیاز داشتید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

   

  سوالات متداول

  ۱- شهریه دانشگاه علمی کاربردی از چه طریقی قابل پرداخت است؟

  پرداخت شهریه این دانشگاه از طریق سامانه هم آوای دانشگاه علمی کاربردی به نشانی edu.uast.ac.ir امکان پذیر می باشد.

  ۲- از چه طریقی می توان از مبالغ شهریه دانشگاه علمی کاربردی مطلع شد؟

  میزان دقیق شهریه قابل پرداخت این دانشگاه در دفترچه راهنمای ثبت نام آن ذکر شده است.

  ۳- آیا امکان افزایش در میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

  بله، مطابق با مندرجات دفترچه مربوطه، شهریه های تعیین شده امکان افزایش ۲۰ درصدی دارند.

  نحوه پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی

  داوطلبانی که پس از انجام ثبت نام و همچنین اعلام نتایج علمی کاربردی در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گرفته اند باید نسبت به پرداخت خود از طریق سامانه هم آوا که مربوط به دانشگاه علمی کاربردی می باشد اقدام نمایند.
  برای ورود به این سامانه داوطلبان باید نام کاربری و رمز عبور خود را که از طرف واحد دانشگاهی مربوطه به آنان داده شده وارد نموده و از این طریق وارد سامانه شوند. پس از ورود به سامانه و قسمت امور مالی میزان شهریه مورد نظر را مشاهده نموده و از طریق لینک درگاه پرداخت مبلغ را پرداخت نمایند.

  مهلت پرداخت هزینه دانشگاه علمی کاربردی

  با توجه به این که دانشگاه در دو مقطع زمانی مهر ماه (نیمسال اول) و بهمن ماه (نیمسال دوم) پذیرش دانشجو دارد بنابراین مهلت پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی برای دو نیمسال هم متفاوت می‌باشد.
  ورودی مهرماه (نیمسال اول)
  کسانی که ورودی مهر ماه (نیمسال اول) سال تحصیلی باشند باید همزمان با انجام روند ثبت نام و تحویل مدارک لازم برای ثبت نام علمی کاربردی به دانشگاه از طریق امور مالی اقدام به پرداخت خود نمایند.
  ورودی بهمن ماه (نیمسال دوم)
  اما کسانی که ورودی بهمن ماه (نیمسال دوم) سال تحصیلی باشند باید همزمان با ثبت نام نیمسال دوم علمی کاربردی در بهمن ماه اقدام به واریز وجه  خود به دانشگاه نمایند.

  تخفیفات شهریه دانشگاه علمی کاربردی

  بر اساس شرایط و ضوابطی که در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی به آن اشاره شده و همچنین مصوبات و آئین نامه‌های داخلی اقدام به دادن تخفیفات به دانشجویان این  می‌نماید.
  دانشجویان زیر شامل تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی می‌شوند.
  1. برگزیدگان مسابقات جشنواره ملی علمی – کاربردی، جشنواره قرآنی دانشجویان علمی – کاربردی، جشنواره کشوری قرآن، جشنواره خوارزمی، مسابقات کشوری ورزشی، یک ترم از پرداخت شهریه معاف هستند.
  2. دانشجویان برگزیده علمی در صورت ورود به دورههای تحصیلی بالاتر از پرداخت شهریه معاف میباشند
  3. دانشجویانی که با تائید معاونت پژوهش و فناوری اختراعی به ثبت برسانند، ۲۰% در سطح ملی و ۱۰۰% در سطح بین‌المللی تخفیف شهریه دارند.
  4. دانشجویانی که براساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شوند، مابقی ترمها و پودمانهای باقیمانده تحصیل را به صورت رایگان ثبت نام مینمایند.
  5. دانشجویانی معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس دستور العمل بنیاد شهید
  6. دانشجویان معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی ، با توجه به معرفی‌نامه تا ۱۰۰% تخفیف شهریه
  7. دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ، تخفیف شهریه را مستقیما از کمیته امداد دریافت میکنند.
  8. موارد خاص: بیماری صعب العلاج، بیماری خاص، معلولیت سرپرست خانواده، بانوان سرپرست خانوار، آسیب دیدگان در حوادث طبیعی و فوت سرپرست خانواده و سایر موارد تا سقف ۱۵%
  9. ارایه تخفیف شهریه به دانشجویان فاقد استطاعت مالی تا سقف ۱۵%
  10. تخفیف شهریه برای خانواده هایی که بیش از یک دانشجوی علمی – کاربردی دارند و فاقد استطاعت مالی هر دانشجو ۱۰%