[ad_1]

چربی زیر پوست می‌تواند ایجاد سلولیت می‌کند و با ورزش‌های مداوم می‌توان این چربی‌ها را از بین برد، البته در حال حاضر دستگاه‌هایی وجود دارد که چربی‌های زیر پوست را که سلولیت هستند را بشکنند تا چربی دفع شود
یک متخصص پوست و مو گفت: عارضه پوست پرتغالی یا همان سلولیت می‌تواند به دلیل ارث بری یا وجود چربی بیش از حد در بدن افراد  ایجاد شود که البته قابل درمان است.

دکتر زهره نیک‌بخت  با بیان این مطلب با اشاره به اینکه به این عارضه پوست پرتغالی هم گفته می‌شود، اظهار داشت: سلولیت‌های پوست <Skin cellulites>معمولا زمینه ارثی دارند یا در افرادی که چاقی مفرط هستند نیز ممکن است دارای سلولیت باشند اما بوجود آمدن سلولیت‌ها تنها مختص این دسته از افراد نیست بلکه این پدیده در افراد لاغر هم دیده می‌شود.

وی ادامه داد: چربی زیر پوست می‌تواند ایجاد سلولیت می‌کند و با ورزش‌های مداوم می‌توان این چربی‌ها را از بین برد، البته در حال حاضر دستگاه‌هایی وجود دارد که چربی‌های زیر پوست را که سلولیت هستند را بشکنند تا چربی دفع شود.

نیک‌بخت تصریح کرد: درمان این عارضه طولانی مدت و سخت است اما قابل انجام است.

این متخصص پوست و مو تاکید کرد: سلولیت به هر شکلی که در افراد ایجاد شده باشد قابل درمان است اما درمان باید جدی گرفته شود و دراز مدت داشته باشد تا سلول‌های چربی فرصتی برای تجمع زیر پوست نداشته باشند.

وی گفت: ایجاد سلولیت خطرناک نیست اما چهره نازیبایی روی پوست فرد ایجاد می‌کند و اگر هم رسیدگی نشود وسعت این عارضه در سطح پوست بیشتر و چربی‌ها در عمق رشد می‌کنند

[ad_2]
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *