[ad_1]

‌یک متخصص پوست و مو معتقد است که افراد برای محافظت از پوست باید در تمام طول سال از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند.

دکتر مهرداد ملک با بیان اینکه تابش اشعه UV در تمام طول سال ادامه دارد، گفت: تصور عموم بر این است که تابش خورشید تنها در فصول گرم سال م. یتواند برای پوست آسیب رسان باشد، در حالیکه تابش اشعه مضر UV در تمام فصول سال وجود دارد.

وی افزود: این تصور موجب می‌شود برخی افراد در فصول سرد سال آنطور که باید از پوست خود مراقبت نکنند.

ملک تصریح کرد: بعضا برخی افراد در این فصول با این تصور که تابش ملایم آفتاب برای پوست آن‌ها ضرر ندارد، بیشتر در محیط بیرون فعالیت یا پیاده روی دارند.

این متخصص پوست بر مراقبت از پوست در برابر تابش اشعه مضر خورشید در تمام طول سال تاکید کرد و افزود: به همین منظور افراد باید در تمام طول سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

وی افزود: استفاده از کرم ضد آفتاب برای تمام سنین توصیه می‌شود. حتی برای کودکان نیز باید از همان سنین طفولیت ضدآفتاب مخصوص آن‌ها استفاده شود.
این متخصص پوست افزود: همچنین افراد برای مراقبت بهتر از پوست باید در ساعاتی که تابش آفتاب شدت دارد، یعنی حدود ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ ظهر، حتی المقدور در جای مسقف بوده و هنگام خروج از منزل حتما از کلاه استفاده کنند.

ملک در ادامه با اشاره به افزایش خشکی پوست در فصل سرما گفت: خشکی پوست در فصول سرما به خاطر شرایط آب و هوایی طبیعی است و افراد در این فصول باید بیشتر از مرطوب کننده‌ها استفاه کنند.

وی افزود: استفاده از روغن‌ها هم خوب است، اما مرطوب کننده‌ها ترجیح داده می‌شوند.

ملک، استفاده از مرطوب کننده را در ساعات مختلف روز توصیه کرد و افزود: ترجیحا بهتر است شب‌ها نیز مرطوب کننده قبل ازخواب استفاده شود.

وی افزود: افراد برای محافظت بهتر از پوست همچنین بهتر است از دستکش در فضای آزاد استفاده کنند.

[ad_2]
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *